ÚČASTNÍCI EXPEDÍCIEPeter Šperka - vedúci expedície, člen HZS V. Tatry, horský vodca UIGAM
Má 52 rokov. Vedúci expedícií s výstupmi na vrcholy Šiša Pangma 8027m (Tibet Himaláje - slovenský prvovýstup), Manaslu 8156m (Nepál Himaláje - slovenský prvovýstup), Broad Peak Rocky Summit 8035 (Pakistan Karakoram). Okrem toho urobil prechod s lyzami cez Pik Rozdelnaja 6194m, Pik Lenina 7134m, Pik Spartak a Pik IX (Pamír), výstupy na Tapa Peak 6012 (Nepál Himaláje v skupine Dhaulaghiri), Chan Tengri 6995m (Tien Šan), Aconcaguu 6959m (najvyšší vrch Ameriky), Kilimanjaro 5895m (najvyšší vrch Afriky), Elbrus 5642m na lyziach (najvyšší vrch Európy) a množstvo štvor a trojtisícových vrcholov na Kaukaze a v Alpách. Ako horský vodca bol viac ako 550 krát na vrchole najvyššej hory Karpát a Slovenska - Gerlachu.

Tomáš Petrík - zástupca vedúceho expedície, člen HZS V. Tatry
Má 38 rokov. Absolvoval množstvo horolezeckých a skialpinistických výstupov v Tatrách,Alpách a na Kaukaze. Zúčastnil sa expedície Broad Peak 2006. Pravidelne sa zúčastnuje náročných skialpinistických pretekov horských služieb.

Jozef Brejčák - člen HZS V. Tatry
Má 31 rokov. Absolvoval množstvo horolezeckých a skialpinistických výstupov v Tatrách a Alpách. Zúačstnil sa expedície Broad Peak 2006, kde sa musel vrátit z výšky 7800m pre nedostatok tekutín. Pravidelne sa zúčastnuje náročných skialpinistických pretekov horských služieb.

Štefan Hrdina - člen HZS V. Tatry
Má 37 rokov. Absolvoval množstvo horolezeckých a skialpinistických výstupov v Tatrách, Alpách, Kaukaze a Fanských horách (Tadzikistan. Pravidelne sa zúčastnuje náročných skialpinistických pretekov horských služieb

Anton Kachnič - externý kameraman STV
Má 56 rokov a špecializuje sa na horské a extrémne športy. Nakrúcal v Tatrách (horolezecké výstupy extrémne zjazdy, skialpinistické preteky), Alpách (stál na vrcholoch Mont Blanc, Monte Rosa, Grossglockner, Triglav atd. )a na Pamíre(vo výške 6800m).

Peter Púchy - redaktor, scenárista a režisér STV Banská Bystrica
Má 52 rokov a špecializuje sa na horské a extrémne športy. V minulosti pripravoval relácie STV Televíkend a Extrémne na horách - magazín o turistike a extrémnych športoch. Vysokohorský turista, lyžiar, skialpinista, vyznavač raftingu a kanoningu. Stál na vrcholoch Mont Blanc, Monte Rosa, Grossglockner, Triglav atd.